Legalizacja faktur mailowych

Legalizacja faktur mailowych

Wysyłanie każdej faktury pocztą to dla przedsiębiorców spory wydatek. Szczególnie dla tych, którzy zobligowani są do dostarczenia faktur ogromnej ilości odbiorcom.

Teraz, dzięki długo oczekiwanemu rozporządzeniu ich budżety wkrótce odetchną. Ministerstwo Finansów opublikowało bowiem projekt rozporządzenia, który, jeśli zostanie przyjęty, zalegalizuje wysyłanie faktur drogą mailową bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego. Tym samym polskie prawo w tym aspekcie stanie się zgodne z unijną dyrektywą. Na stronie internetowej resortu możemy przeczytać:

„Zrezygnowano z obligatoryjnego stosowania szczególnych technologii przesyłu elektronicznego faktur. Rozporządzenie wprowadza dowolność formatu elektronicznego, w jakim może być przesłana faktura elektroniczna”.

W praktyce oznacza to, że przedsiębiorcy nie będą już ograniczeni prawem w kwestii przepływu faktur. W rezultacie większość z nich (a przede wszystkim firmy telekomunikacyjne) skorzystają z możliwości wysłania faktury e-mailem. Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie, mniej kosztowne i nie tak czasochłonne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.