Nowa ustawa zlikwiduje hazard online

Nowa ustawa zlikwiduje hazard online

Poker online w ciągu kilku lat z niszowego zjawiska zamienił się w bardzo popularną rozrywkę. Na tyle popularną, że coraz bardziej interesuje się nią rząd.

Zainteresowanie nie jest bynajmniej przychylne. Wiceminister finansów wskazuje na obawy o rosnącą liczbę osób uzależnionych od hazardu. W związku z tym znowelizowano ustawę o hazardzie. W zmienionym kształcie będzie ona restrykcyjniej regulowała działanie kasyn, ale też rynek automatów do gier. Bardziej restrykcyjne będą zmiany dotyczące kasyn online. Jeżeli nowe prawo wejdzie w życie, ich działalność zostanie zakazana. W sieci dozwolone będą jedynie zakłady wzajemne i to z wykluczeniem z nich osób nieletnich.

Poczynania polskiego ustawodawcy nie są odbiciem tego, co się dzieje w Europie. Tam wciąż nie zdecydowano się, co robić z tym zjawiskiem. Trzynaście krajów Unii pozwala na uprawianie hazardu online. Odgórne regulacje wymusiłyby diametralne zmiany albo w grupie zwolenników, albo przeciwników. Ci pierwsi wskazują na fakt, że gry hazardowe w sieci generują ogromne przychody, w których państwo może partycypować dzięki podatkom. Drudzy uważają, iż rozgrywki, z których można czerpać finansowe zyski, są ogromnym zagrożeniem dla społeczeństwa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.