Przedsiębiorcy nagminnie łamią przepisy fiskalne

Przedsiębiorcy nagminnie łamią przepisy fiskalne

Lipiec i sierpień dla kontrolerów skarbowych to czas prawdziwych żniw. W tym roku inspektorzy zebrali aż 3,2 mln zł pochodzących z mandatów dla przedsiębiorców.

Małe przedsiębiorstwa i działalności sezonowe w wakacje czujnym okiem obserwowali kontrolerzy skarbowi. I jeśli tylko zauważyli nieprawidłowość – reagowali natychmiast. Nieuczciwi nie byli bezpieczni ani za dnia, ani w nocy. A wykrycie przypadków łamania prawa w tym roku nie było trudne. Świadczy o tym fakt, że wystawiono aż 13 tys. mandatów.

Brak ewidencji sprzedaży na kasie, niewydawanie paragonów, a nawet brak uprawnień do prowadzenia działalności to najczęstsze tegoroczne przypadki postępowania niezgodnego z prawem i najczęściej karane grzywną. Kontrolerzy wykryli dużo więcej nieprawidłowości niż w roku ubiegłym. Wartość grzywien wyniosła aż 3,2 mln zł, czyli prawie o milion więcej niż w 2009 roku. To proceder niszczący polską gospodarkę. Dlatego fiskus co roku narzucając wysokie kary stara się wyeliminować z rynku nieuczciwych przedsiębiorców i dbać o to, by coraz więcej sklepów i lokali gastronomicznych rejestrowało pełną sprzedaż.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.