W Kaliforni wyemitowano pierwszą reklamę marihuany

W Kaliforni wyemitowano pierwszą reklamę marihuany

Kalifornia to bardzo liberalny stan USA. Na listopad zapowiada walkę o zalegalizowanie marihuany, jako używki ogólno dostępnej. Była też pierwszym stanem, który zezwolił na jej stosowanie w medycynie.

Jej śladem poszło też 13 innych stanów, dzięki czemu na ich terytorium lekarze mogą zgodnie z prawem stosować „trawkę” jako środek przeciwbólowy u pacjentów chorych na cukrzycę, żóltaczkę czy AIDS. Pozytywne działanie tego „miękkiego” narkotyku na stan zdrowia pacjentów jest udowodnione. Dlatego też Kalifornia zdecydowała się na rozpropagowanie tej metody leczenia.

W związku z tym w Sacramento wyemitowano pierwszą telewizyjną reklamę konopii indyjskich. W trakcie jej trwania wymieniane są ich zalety, z głównym wskazaniem na to, że „dają nowe życie” lub „że dzięki nim znów można być częścią rodziny”. Prezentacja spotu nie wzbudziła żadnych negatywnych reakcji wśród mieszkańców Kaliforni. Utwierdza to tylko w przekonaniu, że jako środek leczniczy marihuana jest społecznie akceptowana. Może to być również sygnał, że zbliżające się referendum, przesądzi o całkowitej legalizacji marihuany w tym stanie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.