E-faktury ułatwią życie przedsiębiorcą

E-faktury ułatwią życie przedsiębiorcą

Buchalteria i biurokracja często wydają się kulami u nóg przedsiębiorców. Mają oni dobre pomysły, dobrych partnerów, jednak obieg dokumentów spowalnia cały biznes.

Wprowadzenie elektronicznych faktur jest krokiem w stronę normalności, przez którą rozumiemy tu maksymalne uproszczenie biurokratycznych procedur. Już obecnie wielu przedsiębiorców przesyła sobie faktury za pośrednictwem emaila. Jednak było to postrzegane jako czynność nie do końca legalna. 20 maja bieżącego roku w Najwyższym Sądzie Administracyjnym zapadł wyrok, według którego taka praktyka jest jednak zgodna z prawem.

Całe szczęście, że nie ograniczyło się to do oderwanego, prawniczego precedensu. Wokół sprawy zrobiło się głośno i Ministerstwo Finansów zdecydowało się na przyspieszenie i tak zaplanowanych już zmian. Minister Jacek Rostowski już zapowiedział wprowadzenie rozporządzenia, dzięki któremu usankcjonowane zostanie nie tylko przesyłanie faktur, ale też przetrzymywanie ich tylko w formie elektrocznicznej. Oznacza to, iż zniknie dotychczasowy obowiązek drukowania dokumentów i włączania ich do papierowej wersji dokumentacji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.