Szybsze rejestrowanie spółki od 2012 roku

Szybsze rejestrowanie spółki od 2012 roku

Obecnie zarejestrowanie spółki z o.o. zajmuje przedsiębiorcom sporo czasu. Dodatkowo urzędnikom dostarczyć należy masę formularzy, wniosków i dokumentów. Rok 2012 ma przynieść oczekiwane zmiany.

Teraz co prawda wszystko można załatwić w sądzie rejestracyjnym w tzw. „jednym okienku”, ale czas oczekiwania na wydanie decyzji o wpisie do ewidencji przeciąga się nawet do 14 dni. Warto wspomnieć, że zgodnie z prawem wszystko powinno zająć najwyżej 3 dni. Dlatego przedsiębiorcy już cieszą się na myśl o zmianach, które mają umożliwić zarejestrowanie spółki w jeden dzień. Jak wynika z planów rządowych – chętnym zostaną udostępnione formularze internetowe uproszczonej umowy spółki, po których wypełnieniu i opatrzeniu podpisem elektronicznym, firma zostanie automatycznie zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Dzięki temu przedsiębiorcy unikną wypełniania kilku wniosków na kilku formularzach. Nie będą musieli osobiście stawiać się w odpowiedniej ze względu na lokalizację firmy instytucji z oryginałami dokumentów: notarialną umową spółki, spisem wspólników, potwierdzeniem wniesionego przez nich wkładu, potwierdzonymi urzędowo wzorami podpisów. Rejestracja będzie mogła odbyć się szybciej i bez zbędnych formalności.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *