Zbieraj tytoń, to się opłaca

Zbieraj tytoń, to się opłaca

Nie chodzi o zbieranie go z pola. To zostaw plantatorom. Po prostu, jeżeli palisz, to zacznij kolekcjonować tytoń. Pozoli Ci to kupować go dużo taniej.

Brzmi to dziwnie, a może nawet niedorzecznie. Jednak przypomnij sobie tzw. legalne narkotyki. Są to środki zawierające substancje psychoaktywne. Mimo to sprzedaje się je całkowicie legalnie. Jest to możliwe dzięki opatrzeniu produktów opisem „Nie do spożycia. Do celów kolekcjonerskich”. Ten sam trik zastosowano do tytoniu. Tym razem nie chodziło o uczynienie go legalnym. Zagranie to pozwala uniknąć płacenia akcyzy. A to oznacza dużo niższą cenę.

Handel tytoniem kolekcjonerskim kwitnie. Szczególnie na serwisach aukcyjnych. Najbardziej aktywni sprzedawcy potrafią w ciągu kilku godzin znaleźć klientów na ponad 100 kilogramów suszu. Rzecz jasna skarbówka nie jest z tego zadowolona. Państwo traci na każdym sprzedanym kilogramie. Urzędnicy ostrzegają kupujących i sprzedających – transakcje są rejestrowane i odpowiednie służby wyciągną z tego konsekwencje.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *