Pijani kierowcy stracą prawo jazdy na zawsze

Pijani kierowcy stracą prawo jazdy na zawsze

Rokrocznie na polskich drogach policja zatrzymuje dziesiątki tysięcy pijanych kierowców. Od lat ich liczba utrzymuje się na takim samym, wysokim poziomie, mimo wprowadzania coraz surowszych kar.

Wchodzące dzisiaj w życie przepisy mają raz na zawsze wyeliminować nietrzeźwych i odurzonych kierowców. Taki jest plan Ministerstwa Sprawiedliwości, które wprowadziło zaostrzenia w kodeksie karnym. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i zmniejszyć liczbę wypadku z udziałem pijanych.

Od dzisiaj kierowcy pod wpływem alkoholu lub narkotyków, którzy spowodują wypadek, w którym ktoś poniesie śmierć lub dozna poważnych obrażeń straci prawo jazdy na zawsze. Takie same konsekwencje czekają kierowców, którzy uciekną z miejsca wypadku i nie pomogą poszkodowanym.

Karą więzienia nawet do 5 lat zagrożeni są również drogowi recydywiści, którzy już wcześniej skazani byli wyrokiem sądu za jazdę z promilami we krwi. Teraz nie będą dopuszczeni do ponownego egzaminu na prawo jazdy, a z licencją pożegnają się dożywotnio.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *