Pożyczka z firmy pożyczkowej, ( na co zwrócić uwagę)

Jeżeli zdecydujemy się już na zadłużenie się w firmie udzielających szybkich pożyczek zwróćmy uwagę na kilka szczegółów podpisując umowę. Należy unikać firm, które chcą, aby wpłacić im na początek jakieś pieniądze, mogą to nazywać prowizją, opłatą manipulacyjną przed podpisaniem umowy. Kiedy już to się zrobi taka firma może zarządzać od nas dodatkowego zabezpieczenia np. poleci nam znaleźć żyrantów ze zdolnością kredytową. Jeśli tego nie zrobimy nie dostaniemy oczekiwanej pożyczki, a wpłacone pieniądze przepadną.

Należy wystrzegać się firm, które w zamian za udzieloną pożyczkę zażądają od nas podpisania aktu notarialnego sprzedaży, zastawu lub przeniesienia własności do mieszkania czy samochodu. W razie kłopotów ze spłatą niewielkiej pożyczki taka firma może pozbawić nas mieszkania wartego o wiele więcej niż pożyczona kwota.

pieniadze

Nie należy korzystać z usług firmy, która nie jest w stanie przedstawić nam pełnej umowy na piśmie przed jej podpisaniem. Mamy trawo do zapoznania się z dokumentami przed ich podpisaniem. Umowę należy dokładnie przeczytać, a w razie wątpliwości mamy prawo skonsultować jej zapisy z prawnikiem, czy z rzecznikiem praw konsumenta. Jeśli pożyczkodawca uniemożliwia Ci to nie zawieraj z nimi umowy. Do umowy powinien być dołączony regulamin i taryfy opłat i prowizji, ponieważ zawierają one zapisy o ewentualnych karach i dodatkowych opłatach. I właśnie na te dodatkowe opłaty należy zwrócić szczególna uwagę. Będą to koszty ubezpieczenia pożyczki i jej zabezpieczenia, opłaty za zmianę zapisów w umowie, opłaty za reklamacje, opłata za przygotowanie i rozpatrzenie wniosku pożyczkowego. Mając takie dane naocznie dowiemy się ile tak naprawdę kosztuje zaciągana przez nas pożyczka i czy taniej nie wyniesie nas ona w banku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.