Będziemy pracować więcej za te same pieniądze

Będziemy pracować więcej za te same pieniądze

Tych, którzy narzekają na nadmiar pracy na pewno nie ucieszy informacja, że już od przyszłego roku możemy pracować nawet tydzień dłużej. Stanie się tak, jeśli Senat przyjmie nowelizację kodeksu pracy.

Sytuację pracowników dodatkowo pogorszy też fakt, że za dodatkowo przepracowane godziny nie zostaną oni wynagrodzeni. Będziemy pracować dłużej, a nasze pensje nie zwiększą się z tego tytułu. Będziemy pracować za darmo i z pewnością wielu pracodawców z tej możliwości skorzysta. Zmiana zapisów, która umożliwia taką manipulację godzinami pracy jest na rękę wyłącznie pracodawcom, wg prawników i związków zawodowych – ewidentnie narusza prawa pracownicze.

Jak to możliwe, że od 2011 roku nasz wymiar pracy może powiększyć się o nawet 56 godzin? Zmiana przepisów umożliwi pracodawcom ustalanie grafika pracy bez względu na kalendarz. Oznacza to, że pracodawca będzie mógł wyznaczyć dzień wolny od pracy wynikający z pięciodniowego tygodnia pracy (teraz zazwyczaj jest to sobota) na dzień świąteczny. Kolejny bubel prawny budzi więc spore kontrowersje, jest jednak duże prawdopodobieństwo, że zostanie wcielony w życie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *